aranearium.cz

Seznam pavouků české republiky r. 2009

jména jsou aktualizována podle

The World Spider Catalog, Version 9.5
by Norman I. Platnick (2009)

Atypoidea

Atypidae — sklípkánkovití
Thorell, 1870

Atypus,   Latreille, 1804

001 affinis sklípkánek hnědý,   Eichwald, 1830

002 muralis sklípkánek pontický,   Bertkau, 1890

003 piceus sklípkánek černý,   (Sulzer, 1776) *

Scytodoidea

Scytodidae — lepovkovití
Blackwall, 1864

Scytodes,   Latreille, 1804

004 thoracica lepovka jižní,   (Latreille, 1802) *

Pholcoidea

Pholcidae — třesavkovití
C. L. Koch, 1851

Pholcus,   Walckenaer, 1805

005 opilionoides třesavka sekáčovitá,   (Schrank, 1781)

006 phalangoides třesavka velká,   (Fuesslin, 1775) *

Dysderoidea

Segestriidae — segestrovití
Simon, 1893

Segestria,   Latreille, 1804

007 bavarica segestra skalní,   C. L. Koch, 1843

008 senoculata segestra šestioká,   (Linnaeus, 1758)

Dysderidae — šestiočkovití
C. L. Koch, 1837

Dasumia,   Thorell, 1875

009 carpathica šestiočka karpatská,   (Kulczyn'ski, 1882)

Dysdera,   Latreille, 1804

010 crocata šestiočka velká,   C. L. Koch, 1838

011 erythrina šestiočka rudá,   (Walckenaer, 1802) *

012 erythrina.lantosquensis šestiočka kaštanová,   Simon, 1882

013 hungarica šestiočka uherská,   Kulczyn'ski, 1897

014 ninnii šestiočka stepní,   Canestrini, 1868

Harpactea,   Bristowe, 1939

015 hombergi šestiočka štíhlá,   (Scopoli, 1763) *

016 lepida šestiočka obecná,   (C. L. Koch, 1838)

017 rubicunda šestiočka ryšavá,   (C. L. Koch, 1838)

Oonopidae — vzokanovití
Simon, 1890

Tapinesthis,   Simon, 1914

018 inermis vzokan domácí,   (Simon, 1882) *

Palpimanoidea

Mimetidae — ostníkovití
Simon, 1881

Ero,   C. L. Koch, 1836

019 aphana ostník šestiskvrnný,   (Walckenaer, 1802)

020 cambridgei ostník Cambridgeův,   Kulczyn'ski, 1911

021 furcata ostník pavoukožravý,   (Villers, 1789)

022 tuberculata ostník hrbolkový,   (De Geer, 1778) *

Eresoidea

Eresidae — stepníkovití
C. L. Koch, 1851

Eresus,   Walckenaer, 1805

023 kollari stepník rudý,   Rossi, 1846

024 moravicus stepník moravský,   Řezáč, 2008

025 sandaliatus stepník černonohý,   (Martini & Goeze, 1778)

Uloboridae — pakřižákovití
Thorell, 1869

Hyptiotes,   Walckenaer, 1837

026 paradoxus pakřižák smrkový,   (C. L. Koch, 1834) *

Uloborus,   Latreille, 1806

027 plumipes pakřižák chluponohý,   Lucas, 1846

028 walckenaerius pakřižák Walckenaerův,   Latreille, 1806 *

Araneoidea

Nesticidae — temnomilovití
Simon, 1894

Nesticus,   Thorell, 1869

029 cellulanus temnomil sklepní,   (Clerck, 1757) *

Theridiidae — snovačkovití
Sundevall, 1833

Achaeridion,   Wunderlich, 2008

030 conigerum snovačka kuželová,   Simon, 1914

Crustulina,   Menge, 1868

031 guttata snovačka tečkovaná,   (Wider, 1834) *

Cryptachaea,   Archer, 1946

032 riparia snovačka břehová,   (Blackwall, 1834)

Dipoena,   Thorell, 1869

033 braccata snovačka kalhotkatá,   (C. L. Koch, 1841)

034 coracina snovačka srdčitá,   (C. L. Koch, 1837)

035 erythropus snovačka červenonohá,   (Simon, 1881)

036 melanogaster snovačka černobřichá,   (C. L. Koch, 1837) *

037 nigroreticulata snovačka černoskvrnná,   (Simon, 1879)

038 torva snovačka vysokohlavá,   (Thorell, 1875)

Enoplognatha,   Pavesi, 1880

039 caricis snovačka ostřicová,   (Fickert, 1876)

040 latimana snovačka luční,   Hippa & Oksala, 1982

041 mordax snovačka přímořská,   (Thorell, 1875)

042 ovata snovačka oválná,   (Clerck, 1757)

043 serratosignata snovačka pilovitá,   (L. Koch, 1879)

044 thoracica snovačka zemní,   (Hahn, 1833)

Episinus,   Walckenaer, in Latreille, 1809

045 angulatus snovačka hranatá,   (Blackwall, 1836)

046 truncatus snovačka uťatá,   Latreille, 1809 *

Euryopis,   Menge, 1868

047 episinoides snovačka vykrojená,   (Walckenaer, 1847)

048 flavomaculata snovačka žlutoskvrnná,   (C. L. Koch, 1836) *

049 laeta snovačka světlá,   (Westring, 1861)

050 quinqueguttata snovačka pětitečná,   Thorell, 1875

051 saukea snovačka kroužkonohá,   Levi, 1951

Kochiura,   Archer, 1950

052 aulica snovačka nádvorní,   (C. L. Koch, 1838) *

Lasaeola,   Simon, 1881

053 prona snovačka sehnutá,   (Menge, 1868) *

054 tristis snovačka mravencožravá,   (Hahn, 1833)

Neottiura,   Menge, 1868

055 bimaculata snovačka dvouskvrnná,   (Linnaeus, 1767) *

056 suaveolens snovačka líbezná,   (Simon, 1879)

Ohlertidion,   Wunderlich, 2008

057 ohlerti snovačka rašeliništní,   Thorell, 1870

Paidiscura,   Archer, 1950

058 pallens snovačka doubravní,   (Blackwall, 1834) *

Parasteatoda,   Archer, 1946

059 lunata snovačka hajní,   (Clerck, 1757)

060 simulans snovačka šálivá,   (Thorell, 1875)

061 tabulata snovačka stolová,   Levi, 1980

062 tepidariorum snovačka skleníková,   (C. L. Koch, 1841)

Pholcomma,   Thorell, 1869

063 gibbum snovačka vypouklá,   (Westring, 1851) *

Phycosoma,   O. P.-Cambridge, 1879

064 inornatum snovačka nezdobená,   (O. P.-Cambridge, 1861)

Phylloneta,   Archer, 1950

065 impressa snovačka pečující,   L. Koch, 1881

066 sisyphia snovačka smrčková,   (Clerck, 1757)

Platnickina,   Koçak & Kemal, 2008

067 tincta snovačka kropenatá,   (Walckenaer, 1802)

Robertus,   O. P.-Cambridge, 1879

068 arundineti snovačka polní,   (O. P.-Cambridge, 1871)

069 lividus snovačka lesní,   (Blackwall, 1836)

070 neglectus snovačka mechová,   (O. P.-Cambridge, 1871) *

071 scoticus snovačka skotská,   Jackson, 1914

072 truncorum snovačka kmenová,   (L. Koch, 1872)

073 ungulatus snovačka drápkatá,   Vogelsanger, 1944

Rugathodes,   Archer, 1950

074 bellicosus snovačka překrásná,   (Simon, 1873)

075 instabilis snovačka proměnlivá,   (O. P.-Cambridge, 1871)

Sardinidion,   Wunderlich, 1995

076 blackwalli snovačka Blackwallova,   O. P.-Cambridge, 1871

Selimus#,   Saaristo, 2006
Simitidion,   Wunderlich, 1992

077 simile snovačka vřesová,   (C. L. Koch, 1836) *

Steatoda,   Sundevall, 1833

078 albomaculata snovačka běloskvrnná,   (De Geer, 1778)

079 bipunctata snovačka pokoutní,   (Linnaeus, 1758) *

080 castanea snovačka kaštanová,   (Clerck, 1757)

081 grossa snovačka domácí,   (C. L. Koch, 1838)

082 meridionalis snovačka východní,   (Kulczyn'ski, 1894)

083 phalerata snovačka zdobená,   (Panzer, 1801)

084 triangulosa snovačka půdní,   (Walckenaer, 1802)

Theonoe,   Simon, 1881

085 minutissima snovačka nejmenší,   (O. P.-Cambridge, 1879) *

Theridion,   Walckenaer, 1805

086 betteni snovačka skalní,   Wiehle, 1960

087 boesenbergi snovačka Bösenbergova,   Strand, 1904

088 hemerobium snovačka pobřežní,   Simon, 1914

089 melanurum snovačka skálová,   Hahn, 1831

090 mystaceum snovačka stromová,   L. Koch, 1870

091 nigrovariegatum snovačka černostrakatá,   Simon, 1873

092 pictum snovačka malovaná,   (Walckenaer, 1802) *

093 pinastri snovačka borová,   L. Koch, 1872

094 varians snovačka keřová,   Hahn, 1833

Theridiosomatidae — křižáčkovití
Simon, 1881

Theridiosoma,   O. P.-Cambridge, 1879

095 gemmosum křižáček pobřežní,   (L. Koch, 1877) *

Anapidae — anapovití
Simon, 1895

Comaroma,   Bertkau, 1889

096 simoni anapa buková,   Bertkau, 1889 *

Mysmenidae — mysmenovití
Petrunkevitch, 1928

Mysmenella,   Brignoli, 1980

097 jobi mysmena Jobova,   (Kraus, 1967)

Trogloneta,   Simon, 1922

098 granulum mysmena horská,   Simon, 1922 *

Linyphiidae — plachetnatkovití
Blackwall, 1859

Abacoproeces,   Simon, 1884

099 saltuum pavučenka hvozdní,   (L. Koch, 1872) *

Acartauchenius,   Simon, 1884

100 scurrilis pavučenka malooká,   (O. P.-Cambridge, 1872) *

Agnyphantes,   Hull, 1932

101 expunctus plachetnatka borůvková,   (O. P.-Cambridge, 1875) *

Agyneta,   Hull, 1911

102 cauta plachetnatka makadlová,   (O. P.-Cambridge, 1902)

103 conigera plachetnatka prosedlaná,   (O. P.-Cambridge, 1863)

104 decora plachetnatka rašelinná,   (O. P.-Cambridge, 1871) *

105 ramosa plachetnatka větvitá,   Jackson, 1912

106 subtilis plachetnatka mokřadní,   (O. P.-Cambridge, 1863)

Allomengea,   Strand, 1912

107 scopigera plachetnatka štětkovitá,   (Grube, 1859) *

108 vidua plachetnatka různotrnná,   (L. Koch, 1879)

Anguliphantes,   Saaristo & Tanasevitch, 1996

109 angulipalpis plachetnatka trnozubá,   (Westring, 1851) *

110 tripartitus plachetnatka Svatoňova,   (Miller & Svaton, 1978)

Aphileta,   Hull, 1920

111 misera plachetnatka vrchovištní,   (O. P.-Cambridge, 1882) *

Araeoncus,   Simon, 1884

112 crassiceps pavučenka bahnomilná,   (Westring, 1861)

113 humilis pavučenka obecná,   (Blackwall, 1841) *

Asthenargus,   Simon & Fage, 1922

114 helveticus pavučenka Baumova,   Schenkel, 1936

115 paganus pavučenka hákovitá,   (Simon, 1884) *

116 perforatus pavučenka dírkatá,   Schenkel, 1929

Baryphyma,   Simon, 1884

117 pratense pavučenka břehová,   (Blackwall, 1861) *

Bathyphantes,   Menge, 1866

118 approximatus plachetnatka mokřinná,   (O. P.-Cambridge, 1871)

119 gracilis plachetnatka vlhkomilná,   (Blackwall, 1841) *

120 nigrinus plachetnatka tmavá,   (Westring, 1851)

121 parvulus plachetnatka běžná,   (Westring, 1851)

122 setiger plachetnatka rybniční,   F. O. P.-Cambridge, 1894

123 similis plachetnatka karová,   Kulczyn'ski, 1894

124 simillimus plachetnatka pískovcová,   (L. Koch, 1879)

124 simillimus buchari plachetnatka Bucharova,   Ruzicka, 1988

Bolephthyphantes,   Strand, 1901

125 index plachetnatka kořenová,   (Thorell, 1856)

Bolyphantes,   C. L. Koch, 1837

126 alticeps plachetnatka kuželová,   (Sundevall, 1833)

127 luteolus plachetnatka žlutavá,   (Blackwall, 1833) *

Canariphantes,   Wunderlich, 1992

128 nanus plachetnatka trpasličí,   (Kulczyn'ski, 1898)

Carorita,   Duffey & Merrett, 1963

129 limnaea pavučenka slatinná,   (Crosby & Bishop, 1927) *

Centromerita,   Dahl, 1912

130 bicolor plachetnatka štětinatá,   (Blackwall, 1833) *

131 concinna plachetnatka ladná,   (Thorell, 1875)

Centromerus,   Dahl, 1886

132 arcanus plachetnatka skrytá,   (O. P.-Cambridge, 1873)

133 brevivulvatus plachetnatka trojlaločná,   Dahl, 1912 *

134 capucinus plachetnatka mateřídoušková,   (Simon, 1884)

135 cavernarum plachetnatka kavernová,   (L. Koch, 1872)

136 dilutus plachetnatka stužkovitá,   (O. P.-Cambridge, 1875)

137 incilium plachetnatka suchomilná,   (L. Koch, 1881)

138 leruthi plachetnatka Leruthova,   Fage, 1933

139 levitarsis plachetnatka řemínková,   (Simon, 1884)

140 pabulator plachetnatka montánní,   (O. P.-Cambridge, 1875)

141 persimilis plachetnatka záhadná,   (O. P.-Cambridge, 1912)

142 prudens plachetnatka písečná,   (O. P.-Cambridge, 1873)

143 sellarius plachetnatka chlumní,   (Simon, 1884)

144 semiater plachetnatka bahenní,   (L. Koch, 1879)

145 serratus plachetnatka pilovitá,   (O. P.-Cambridge, 1875)

146 silvicola plachetnatka buková,   (Kulczyn'ski, 1887)

147 sylvaticus plachetnatka lesní,   (Blackwall, 1841)

Ceratinella,   Emerton, 1882

148 brevipes pavučenka krátkonohá,   (Westring, 1851)

149 brevis pavučenka krátká,   (Wider, 1834) *

150 maior pavučenka větší,   Kulczyn'ski, 1894

151 scabrosa pavučenka důlkovaná,   (O. P.-Cambridge, 1871)

152 wideri pavučenka Widerova,   (Thorell, 1871)

Cinetata,   Wunderlich, 1995

153 gradata pavučenka stupínkatá,   (Simon, 1881) *

Cnephalocotes,   Simon, 1884

154 obscurus pavučenka tmavá,   (Blackwall, 1834) *

Collinsia,   O. P.-Cambridge, 1913

155 distincta pavučenka lužní,   (Simon, 1884) *

Dicymbium,   Menge, 1868

156 nigrum pavučenka černá,   (Blackwall, 1834) *

157 tibiale pavučenka tlustonohá,   (Blackwall, 1836)

Diplocentria,   Hull, 1911

158 bidentata pavučenka dvojzubá,   (Emerton, 1882) *

Diplocephalus,   Bertkau, 1883

159 cristatus pavučenka bradatá,   (Blackwall, 1833)

160 dentatus pavučenka vrbová,   Tullgren, 1955

161 helleri pavučenka Hellerova,   (L. Koch, 1869)

162 latifrons pavučenka klanohlavá,   (O. P.-Cambridge, 1863)

163 permixtus pavučenka trojtrnná,   (O. P.-Cambridge, 1871)

164 picinus pavučenka listová,   (Blackwall, 1841)

Diplostyla,   Emerton, 1882

165 concolor plachetnatka jazýčková,   (Wider, 1834) *

Dismodicus,   Simon, 1884

166 bifrons pavučenka dvoučelá,   (Blackwall, 1841) *

167 elevatus pavučenka číškovitá,   (C. L. Koch, 1838)

Donacochara,   Simon, 1884

168 speciosa plachetnatka rákosní,   (Thorell, 1875) *

Drapetisca,   Menge, 1866

169 socialis plachetnatka nákorní,   (Sundevall, 1833) *

Drepanotylus,   Holm, 1945

170 uncatus plachetnatka hákovitá,   (O. P.-Cambridge, 1873) *

Entelecara,   Simon, 1884

171 acuminata pavučenka dvouhlavá,   (Wider, 1834) *

172 congenera pavučenka dlouhočelá,   (O. P.-Cambridge, 1879)

173 erythropus pavučenka plochohlavá,   (Westring, 1851)

174 flavipes pavučenka žlutonohá,   (Blackwall, 1834)

175 obscura pavučenka Millerova,   Miller, 1971

176 omissa pavučenka krátkočelá,   O. P.-Cambridge, 1902

Erigone,   Audouin, 1826

177 atra pavučenka létavá,   Blackwall, 1833

178 dentipalpis pavučenka zoubkatá,   (Wider, 1834)

179 jaegeri pavučenka Jägerova,   Baehr, 1984

Erigonella,   Dahl, 1901

180 hiemalis pavučenka zimní,   (Blackwall, 1841) *

181 ignobilis pavučenka bažinná,   (O. P.-Cambridge, 1871)

Erigonoplus,   Simon, 1884

182 globipes pavučenka kulonohá,   (L. Koch, 1872)

183 jarmilae pavučenka Jarmilina,   (Miller, 1943)

Evansia,   O. P.-Cambridge, 1900

184 merens pavučenka mravenčí,   O. P.-Cambridge, 1900 *

Floronia,   Simon, 1887

185 bucculenta plachetnatka přízemní,   (Clerck, 1757) *

Formiphantes,   Saaristo & Tanasevitch, 1996

186 lephthyphantiformis plachetnatka myší,   (Strand, 1907) *

Frontinellina,   van Helsdingen, 1969

187 frutetorum plachetnatka křovinná,   (C. L. Koch, 1834) *

Glyphesis,   Simon, 1926

188 servulus pavučenka noscovitá,   (Simon, 1881) *

Gnathonarium,   Karsch, 1881

189 dentatum pavučenka hřivnatá,   (Wider, 1834) *

Gonatium,   Menge, 1868

190 hilare pavučenka dýkovitá,   (Thorell, 1875)

191 paradoxum pavučenka podivná,   (L. Koch, 1869)

192 rubellum pavučenka červenavá,   (Blackwall, 1841)

193 rubens pavučenka rubínová,   (Blackwall, 1833) *

Gongylidiellum,   Simon, 1884

194 edentatum pavučenka bezzubá,   Miller, 1951

195 latebricola pavučenka palcovitá,   (O. P.-Cambridge, 1871) *

196 murcidum pavučenka vlnková,   Simon, 1884

197 vivum pavučenka vlnková,   (O. P.-Cambridge, 1875)

Gongylidium,   Menge, 1868

198 rufipes pavučenka rudonohá,   (Linnaeus, 1758) *

Helophora,   Menge, 1866

199 insignis plachetnatka podzimní,   (Blackwall, 1841) *

Heterotrichoncus,   Wunderlich, 1970

200 pusillus plachetnatka různobrvá,   (Miller, 1958) *

Hilaira,   Simon, 1884

201 excisa plachetnatka močálová,   (O. P.-Cambridge, 1871) *

Hylyphantes,   Simon, 1884

202 graminicola pavučenka plachetnatková,   (Sundevall, 1830)

203 nigritus pavučenka vývrtková,   (Simon, 1881) *

Hypomma,   Dahl, 1886

204 bituberculatum pavučenka dvoulaločná,   (Wider, 1834) *

205 cornutum pavučenka srnčí,   (Blackwall, 1833)

206 fulvum pavučenka plavá,   (Bösenberg, 1902)

Hypsocephalus,   Millidge, 1978

207 dahli pavučenka Dahlova,   (Lessert, 1909) *

Improphantes,   Saaristo & Tanasevitch, 1996

208 decolor plachetnatka zebrovaná,   (Westring, 1861)

209 geniculatus plachetnatka stepní,   (Kulczyn'ski, 1898)

210 improbulus plachetnatka podzemní,   (Simon, 1929) *

211 nitidus plachetnatka jablková,   (Thorell, 1875)

Incestophantes,   Tanasevitch, 1992

212 crucifer plachetnatka borová,   (Menge, 1866)

Ipa,   Saaristo, 2007

213 keyserlingi plachetnatka Keyserlingova,   (Ausserer, 1867)

214 quadrimaculatus plachetnatka čtyřskvrnná,   (L. Koch, 1879)

Jacksonella,   Millidge, 1951

215 falconeri pavučenka Falconerova,   (Jackson, 1908) *

Kaestneria,   Wiehle, 1956

216 dorsalis plachetnatka zobákovitá,   (Wider, 1834) *

217 pullata plachetnatka pobřežní,   (O. P.-Cambridge, 1863)

218 torrentum plachetnatka potoční,   (Kulczyn'ski, 1882)

Kratochviliella,   Miller, 1938

219 bicapitata pavučenka Kratochvílova,   Miller, 1938 *

Labulla,   Simon, 1884

220 thoracica plachetnatka pařezová,   (Wider, 1834) *

Lasiargus,   Kulczyn'ski, 1894

221 hirsutus pavučenka srstnatá,   (Menge, 1869) *

Lepthyphantes,   Menge, 1866

222 leprosus plachetnatka skalní,   (Ohlert, 1865)

223 minutus plachetnatka tlustotrnná,   (Blackwall, 1833) *

224 nodifer plachetnatka lopatková,   Simon, 1884

225 notabilis plachetnatka dýkovitá,   Kulczyn'ski, 1887

Leptorhoptrum,   Kulczyn'ski, 1894

226 robustum plachetnatka břehová,   (Westring, 1851) *

Lessertia,   Smith, 1908

227 dentichelis pavučenka dlouhonohá,   (Simon, 1884) *

Linyphia,   Latreille, 1804

228 hortensis plachetnatka zahradní,   Sundevall, 1830

229 tenuipalpis plachetnatka teplomilná,   Simon, 1884

230 triangularis plachetnatka keřová,   (Clerck, 1757) *

Lophomma,   Menge, 1868

231 punctatum pavučenka tečkovaná,   (Blackwall, 1841) *

Macrargus,   Dahl, 1886

232 carpenteri plachetnatka Carpenterova,   (O. P.-Cambridge, 1894)

233 rufus plachetnatka rudohnědá,   (Wider, 1834) *

Mansuphantes,   Saaristo & Tanasevitch, 1996

234 arciger plachetnatka smrčinová,   (Kulczyn'ski, 1882)

235 mansuetus plachetnatka pentlicovitá,   (Thorell, 1875) *

Maro,   O. P.-Cambridge, 1906

236 lehtineni plachetnatka Lehtinenova,   Saaristo, 1971

237 lepidus plachetnatka malá,   Casemir, 1961

238 minutus plachetnatka drobná,   O. P.-Cambridge, 1906 *

239 sublestus plachetnatka nepatrná,   Falconer, 1915

Maso,   Simon, 1884

240 gallicus pavučenka galská,   Simon, 1894

241 sundevalli pavučenka Sundevallova,   (Westring, 1851) *

Mecopisthes,   Simon, 1926

242 silus pavučenka ploskonosá,   (O. P.-Cambridge, 1872) *

Mecynargus,   Kulczyn'ski, 1894

243 foveatus pavučenka písečná,   (Dahl, 1912)

244 morulus pavučenka severská,   (O. P.-Cambridge, 1873)

Megalepthyphantes,   Wunderlich, 1994

245 collinus plachetnatka kroužkovaná,   (L. Koch, 1872)

246 nebulosus plachetnatka domácí,   (Sundevall, 1830) *

247 pseudocollinus plachetnatka Saaristova,   Saaristo, 1997

Meioneta,   Hull, 1920

248 affinis plachetnatka trávová,   (Kulczyn'ski, 1898)

249 equestris plachetnatka trávní,   (L. Koch, 1881)

250 fuscipalpa plachetnatka zoubkatá,   (C. L. Koch, 1836)

251 innotabilis plachetnatka kmenová,   (O. P.-Cambridge, 1863)

252 milleri plachetnatka Millerova,   Thaler et al., 1997

253 mollis plachetnatka luční,   (O. P.-Cambridge, 1871)

254 rurestris plachetnatka obecná,   (C. L. Koch, 1836) *

255 saxatilis plachetnatka zrníčková,   (Blackwall, 1844)

256 simplicitarsis plachetnatka suchopárová,   (Simon, 1884)

Metopobactrus,   Simon, 1884

257 ascitus pavučenka okrajová,   (Kulczyn'ski, 1894)

258 prominulus pavučenka výčnělková,   (O. P.-Cambridge, 1872)

Micrargus,   Dahl, 1886

259 apertus pavučenka tenkozubá,   (O. P.-Cambridge, 1871)

260 georgescuae pavučenka širokostuhá,   Millidge, 1976

261 herbigradus pavučenka hrabanková,   (Blackwall, 1854) *

262 subaequalis pavučenka hučková,   (Westring, 1851)

Microctenonyx,   Dahl, 1886

263 subitaneus pavučenka ostroostná,   (O. P.-Cambridge, 1875) *

Microlinyphia,   Gerhardt, 1928

264 impigra plachetnatka hbitá,   (O. P.-Cambridge, 1871)

265 pusilla plachetnatka bičovitá,   (Sundevall, 1830) *

Microneta,   Menge, 1869

266 viaria plachetnatka listová,   (Blackwall, 1841) *

Midia,   Saaristo & Wunderlich, 1995

267 midas plachetnatka dutinová,   (Simon, 1884) *

Minicia,   Thorell, 1875

268 marginella pavučenka vroubená,   (Wider, 1834) *

Minyriolus,   Simon, 1884

269 pusillus pavučenka droboučká,   (Wider, 1834) *

Mioxena,   Simon, 1926

270 blanda pavučenka půvabná,   (Simon, 1884) *

Moebelia,   Dahl, 1886

271 penicillata pavučenka štětcovitá,   (Westring, 1851) *

Mughiphantes,   Saaristo & Tanasevitch, 1999

272 mughi plachetnatka Mughova,   (Fickert, 1875) *

273 pulcher plachetnatka noční,   (Kulczyn'ski, 1881)

Nematogmus,   Simon, 1884

274 sanguinolentus pavučenka krvavá,   (Walckenaer, 1842) *

Neriene,   Blackwall, 1833

275 clathrata plachetnatka jarní,   (Sundevall, 1830) *

276 emphana plachetnatka smrková,   (Walckenaer, 1842)

277 furtiva plachetnatka trávomilná,   (O. P.-Cambridge, 1871)

278 montana plachetnatka velká,   (Clerck, 1757)

279 peltata plachetnatka vlnopruhá,   (Wider, 1834)

280 radiata plachetnatka kupolovitá,   (Walckenaer, 1842)

Notioscopus,   Simon, 1884

281 sarcinatus plachetnatka štěrbinovitá,   (O. P.-Cambridge, 1872) *

Nusoncus,   Wunderlich, 2008

282 nasutus pavučenka nosatá,   Schenkel, 1925

Obscuriphantes,   Saaristo & Tanasevitch, 2000

283 obscurus plachetnatka růžkatá,   (Blackwall, 1841)

Oedothorax,   Bertkau, in Förster & Bertkau, 1883

284 agrestis pavučenka pobřežní,   (Blackwall, 1853)

285 apicatus pavučenka rolní,   (Blackwall, 1850)

286 fuscus pavučenka stejnoostná,   (Blackwall, 1834)

287 gibbifer pavučenka potoční,   (Kulczyn'ski, 1882)

288 gibbosus pavučenka hrbatá,   (Blackwall, 1841) *

289 retusus pavučenka vtlačená,   (Westring, 1851)

Oreoneta,   Chyzer & Kulczyn'ski, 1894

290 tatrica plachetnatka horská,   (Kulczyn'ski, 1915)

Oreonetides,   Strand, 1901

291 vaginatus plachetnatka pochvatá,   (Thorell, 1872) *

Oryphantes,   Hull, 1932

292 angulatus plachetnatka rašeliništní,   (O. P.-Cambridge, 1881) *

Ostearius,   Hull, 1911

293 melanopygius plachetnatka novozélandská,   (O. P.-Cambridge, 1879) *

Palliduphantes,   Saaristo & Tanasevitch, 2001

294 alutacius plachetnatka bledá,   (Simon, 1884)

295 insignis plachetnatka krtčí,   (O. P.-Cambridge, 1913)

296 pallidus plachetnatka žlutá,   (O. P.-Cambridge, 1871) *

Panamomops,   Simon, 1884

297 affinis pavučenka lesostepní,   Miller & Kratochvíl, 1939

298 fagei pavučenka Fageova,   Miller & Kratochvíl, 1939

299 inconspicuus pavučenka nenápadná,   (Miller & Valesova, 1964)

300 latifrons pavučenka doubravní,   Miller, 1959

301 mengei pavučenka ouškatá,   Simon, 1926

302 sulcifrons pavučenka růžkatá,   (Wider, 1834) *

Parapelecopsis,   Wunderlich, 1992

303 nemoralis pavučenka kulohlavá,   (Blackwall, 1841) *

Pelecopsis,   Simon, 1864

304 elongata pavučenka zakrojená,   (Wider, 1834) *

305 mengei pavučenka Mengeova,   (Simon, 1884)

306 parallela pavučenka důlečkovaná,   (Wider, 1834)

307 radicicola pavučenka štítová,   (L. Koch, 1872)

Peponocranium,   Simon, 1884

308 orbiculatum pavučenka kruhová,   (O. P.-Cambridge, 1882)

309 praeceps pavučenka vztyčnohlavá,   Miller, 1943

Pityohyphantes,   Simon, 1929

310 phrygianus plachetnatka vidlicová,   (C. L. Koch, 1836) *

Pocadicnemis,   Simon, 1884

311 carpathica pavučenka karpatská,   (Chyzer, 1894)

312 juncea pavučenka sítinná,   Locket & Millidge, 1953

313 pumila pavučenka smyčkovitá,   (Blackwall, 1841) *

Poeciloneta,   Kulczyn'ski, 1894

314 variegata plachetnatka křížová,   (Blackwall, 1841) *

Porrhomma,   Simon, 1884

315 cambridgei plachetnatka Cambridgeova,   Merrett, 1994

316 campbelli plachetnatka Campbellova,   F. O. P.-Cambridge, 1894

317 convexum plachetnatka bystřinná,   (Westring, 1851) *

318 egeria plachetnatka jeskynní,   Simon, 1884

319 errans plachetnatka trnonohá,   (Blackwall, 1841)

320 lativelum plachetnatka lužní,   Tretzel, 1956

321 microcavense plachetnatka dutinková,   Wunderlich, 1990

322 microphthalmum plachetnatka drobnooká,   (O. P.-Cambridge, 1871)

323 montanum plachetnatka tavolníková,   Jackson, 1913

324 myops plachetnatka temnostní,   Simon, 1884

325 oblitum plachetnatka podkorní,   (O. P.-Cambridge, 1871)

326 omissum plachetnatka moravská,   Miller, 1971

327 pallidum plachetnatka roklinová,   Jackson, 1913

328 profundum plachetnatka hlubinná,   Dahl, 1939

329 pygmaeum plachetnatka tmavohnědá,   (Blackwall, 1834)

330 rosenhaueri plachetnatka Rosenhauerova,   (L. Koch, 1872)

Prinerigone,   Millidge, 1988

331 vagans pavučenka trnohřbetá,   (Audouin, 1826) *

Pseudocarorita,   Wunderlich, 1980

332 thaleri plachetnatka Thalerova,   (Saaristo, 1971) *

Pseudomaro,   Denis, 1966

333 aenigmaticus plachetnatka malooká,   Denis, 1966 *

Saaristoa,   Millidge, 1978

334 abnormis plachetnatka pětiúhlá,   (Blackwall, 1841) *

335 firma plachetnatka trojúhlá,   (O. P.-Cambridge, 1905)

Saloca,   Simon, 1926

336 diceros pavučenka buková,   (O. P.-Cambridge, 1871) *

337 kulczynskii pavučenka Kulczynského,   Miller & Kratochvíl, 1939

Satilatlas,   Keyserling, 1886

338 britteni pavučenka Brittenova,   (Jackson, 1913)

Savignia,   Blackwall, 1833

339 frontata pavučenka lachtaní,   Blackwall, 1833 *

Scotargus,   Simon, 1913

340 pilosus plachetnatka plavá,   Simon, 1913 *

Semljicola,   Strand, 1906

341 faustus pavučenka vrchovištní,   (O. P.-Cambridge, 1900)

Silometopus,   Simon, 1926

342 elegans pavučenka mechová,   (O. P.-Cambridge, 1872)

343 reussi pavučenka Reussova,   (Thorell, 1871)

Sintula,   Simon, 1884

344 corniger plachetnatka rohatá,   (Blackwall, 1856) *

Sisicus,   Bishop & Crosby, 1938

345 apertus plachetnatka srdíčková,   (Holm, 1939)

Stemonyphantes,   Menge, 1866

346 conspersus plachetnatka smrčková,   (L. Koch, 1879)

347 lineatus plachetnatka skvrnitá,   (Linnaeus, 1758) *

Styloctetor,   Simon, 1884

348 romanus pavučenka římská,   (O. P.-Cambridge, 1872) *

349 stativus pavučenka klíšťkovitá,   (Simon, 1881)

Syedra,   Simon, 1884

350 gracilis plachetnatka útlá,   (Menge, 1869) *

351 myrmicarum plachetnatka mravenčí,   (Kulczyn'ski, 1882)

Tallusia,   Lehtinen & Saaristo, 1972

352 experta plachetnatka štětcovitá,   (O. P.-Cambridge, 1871) *

Tapinocyba,   Simon, 1884

353 affinis pavučenka nevýrazná,   Lessert, 1907

354 biscissa pavučenka vidlicová,   (O. P.-Cambridge, 1872)

355 insecta pavučenka lesní,   (L. Koch, 1869)

Tapinocyboides,   Wiehle, 1960

356 pygmaeus pavučenka nejmenší,   (Menge, 1869) *

Tapinopa,   Westring, 1851

357 longidens plachetnatka dlouhozubá,   (Wider, 1834) *

Taranucnus,   Simon, 1884

358 setosus plachetnatka bažinná,   (O. P.-Cambridge, 1863) *

Tenuiphantes,   Saaristo & Tanasevitch, 1996

359 alacris plachetnatka zvonečková,   (Blackwall, 1853)

360 cristatus plachetnatka pozemní,   (Menge, 1866)

361 flavipes plachetnatka žlutonohá,   (Blackwall, 1854)

362 mengei plachetnatka Mengeova,   (Kulczyn'ski, 1887)

363 tenebricola plachetnatka stinná,   (Wider, 1834)

364 tenuis plachetnatka kotvovitá,   (Blackwall, 1852) *

365 zimmermanni plachetnatka Zimmermannova,   (Bertkau, 1890)

Theonina,   Simon, 1929

366 cornix plachetnatka vraní,   (Simon, 1881) *

367 kratochvili plachetnatka Kratochvílova,   Miller & Weiss, 1979

Thyreosthenius,   Simon, 1884

368 biovatus pavučenka dvouhlavá,   (O. P.-Cambridge, 1875) *

369 parasiticus pavučenka žlutavá,   (Westring, 1851)

Tiso,   Simon, 1884

370 vagans pavučenka stěhovavá,   (Blackwall, 1834) *

Tmeticus,   Menge, 1868

371 affinis pavučenka dvoubarvá,   (Blackwall, 1855) *

Trematocephalus,   Dahl, 1886

372 cristatus pavučenka červená,   (Wider, 1834) *

Trichoncoides,   Denis, 1950

373 piscator pavučenka dlouhovlasá,   (Simon, 1884)

Trichoncus,   Simon, 1884

374 affinis pavučenka suchomilná,   Kulczyn'ski, 1894

375 auritus pavučenka ušatá,   (L. Koch, 1869)

376 hackmani pavučenka Hackmanova,   Millidge, 1955

Trichoncyboides,   Wunderlich, 2008

377 simoni pavučenka Simonova,   (Lessert, 1904)

Trichopterna,   Kulczyn'ski, 1894

378 thorelli pavučenka Thorellova,   (Westring, 1861)

Trichopternoides,   Wunderlich, 2008

379 cito pavučenka sfingová,   (O. P.-Cambridge, 1872) *

Troxochrus,   Simon, 1884

380 scabriculus pavučenka zahradní,   (Westring, 1851) *

Typhochrestus,   Simon, 1884

381 digitatus pavučenka štěrbinková,   (O. P.-Cambridge, 1872) *

Walckenaeria,   Blackwall, 1833

382 acuminata pavučenka periskopická,   Blackwall, 1833 *

383 alticeps pavučenka lulková,   (Denis, 1952)

384 antica pavučenka dýmková,   (Wider, 1834)

385 atrotibialis pavučenka prosedlaná,   (O. P.-Cambridge, 1878)

386 capito pavučenka hlaváč,   (Westring, 1861)

387 corniculans pavučenka čepovitá,   (O. P.-Cambridge, 1875)

388 cucullata pavučenka velkonosá,   (C. L. Koch, 1836)

389 cuspidata pavučenka zahrocená,   Blackwall, 1833

390 dysderoides pavučenka štíhlá,   (Wider, 1834)

391 furcillata pavučenka vidlohlavá,   (Menge, 1869)

392 kochi pavučenka Kochova,   (O. P.-Cambridge, 1872)

393 mitrata pavučenka viklanovitá,   (Menge, 1868)

394 monoceros pavučenka chocholkovitá,   (Wider, 1834)

395 nodosa pavučenka sukovitá,   O. P.-Cambridge, 1873

396 nudipalpis pavučenka vlhkomilná,   (Westring, 1851)

397 obtusa pavučenka spirálová,   Blackwall, 1836

398 simplex pavučenka dubová,   Chyzer, 1894

399 unicornis pavučenka jednorohá,   O. P.-Cambridge, 1861

400 vigilax pavučenka jarní,   (Blackwall, 1853)

Wubanoides,   Eskov, 1986

401 uralensis pavučenka suťová,   (Pakhorukov, 1981) *

Tetragnathidae — čelistnatkovití
Menge, 1866

Meta,   C. L. Koch, 1836

402 menardi meta temnostní,   (Latreille, 1804) *

Metellina,   Chamberlin & Ivie, 1941

403 mengei meta Mengeova,   (Blackwall, 1870)

404 merianae meta jeskynní,   (Scopoli, 1763)

405 segmentata meta podzimní,   (Clerck, 1757)

Pachygnatha,   Sundevall, 1823

406 clercki čelistnatka obojživelná,   Sundevall, 1823 *

407 degeeri čelistnatka mokřadní,   Sundevall, 1830

408 listeri čelistnatka Listerova,   Sundevall, 1830

Tetragnatha,   Latreille, 1804

409 dearmata čelistnatka keřová,   Thorell, 1873

410 extensa čelistnatka rákosní,   (Linnaeus, 1758) *

411 montana čelistnatka perleťová,   Simon, 1874

412 nigrita čelistnatka tmavá,   Lendl, 1886

413 obtusa čelistnatka ptačí,   C. L. Koch, 1837

414 pinicola čelistnatka stromová,   L. Koch, 1870

415 shoshone čelistnatka šošonská,   Levi, 1981

416 striata čelistnatka rákosová,   L. Koch, 1862

Araneidae — křižákovití
Simon, 1895

Aculepeira,   Chamberlin & Ivie, 1942

417 ceropegia křižák skvostný,   (Walckenaer, 1802)

Agalenatea,   Archer, 1951

418 redii křižák pýřitý,   (Scopoli, 1763) *

Araneus,   Clerck, 1757

419 alsine křižák načervenalý,   (Walckenaer, 1802)

420 angulatus křižák velký,   Clerck, 1757

421 diadematus křižák obecný,   Clerck, 1757 *

422 marmoreus křižák mramorovaný,   Clerck, 1757

423 nordmanni křižák Nordmannův,   (Thorell, 1870)

424 quadratus křižák čtyřskvrnný,   Clerck, 1757

425 saevus křižák stromový,   (L. Koch, 1872)

426 sturmi křižák Sturmův,   (Hahn, 1831)

427 triguttatus křižák trojtečný,   (Fabricius, 1793)

Araniella,   Chamberlin & Ivie, 1942

428 alpica křižák horský,   (L. Koch, 1869)

429 cucurbitina křižák zelený,   (Clerck, 1757)

430 displicata křižák borový,   (Hentz, 1847) *

431 inconspicua křižák nenápadný,   (Simon, 1874)

432 opisthographa křižák dubový,   (Kulczyn'ski, 1905)

Argiope,   Audouin, 1826

433 bruennichi křižák pruhovaný,   (Scopoli, 1772)

Cercidia,   Thorell, 1869

434 prominens křižák trnečkový,   (Westring, 1851) *

Cyclosa,   Menge, 1866

435 conica křižák vířivý,   (Pallas, 1772) *

436 oculata křižák trojlaločný,   (Walckenaer, 1802)

Gibbaranea,   Archer, 1951

437 bituberculata křižák dvouhrbý,   (Walckenaer, 1802) *

438 gibbosa křižák hrbatý,   (Walckenaer, 1802)

439 omoeda křižák smrkový,   (Thorell, 1870)

440 ullrichi křižák Ullrichův,   (Hahn, 1835)

Hypsosinga,   Ausserer, 1871

441 albovittata křižák vřesový,   (Westring, 1851)

442 heri křižák Herův,   (Hahn, 1831)

443 pygmaea křižák trpasličí,   (Sundevall, 1831)

444 sanguinea křižák červený,   (C. L. Koch, 1844) *

Larinioides,   Caporiacco, 1934

445 cornutus křižák rákosní,   (Clerck, 1757)

446 ixobolus křižák rudohnědý,   (Thorell, 1873)

447 patagiatus křižák keřový,   (Clerck, 1757)

448 sclopetarius křižák mostní,   (Clerck, 1757)

449 suspicax křižák plachý,   (O. P.-Cambridge, 1876) *

Mangora,   O. P.-Cambridge, 1889

450 acalypha křižák luční,   (Walckenaer, 1802)

Nuctenea,   Simon, 1864

451 silvicultrix křižák rašelinný,   (C. L. Koch, 1835)

452 umbratica křižák podkorní,   (Clerck, 1757) *

Parazygiella,   Wunderlich, 2004

453 montana křižák lesní,   (C. L. Koch, 1834) *

Singa,   C. L. Koch, 1836

454 hamata křižák příčnopruhý,   (Clerck, 1757) *

455 nitidula křižák lesklý,   C. L. Koch, 1844

Stroemiellus,   Wunderlich, 2004

456 stroemi křižák Stroemův,   (Thorell, 1870) *

Zilla,   C. L. Koch, 1834

457 diodia křižák hajní,   (Walckenaer, 1802) *

Zygiella,   F. O. P.-Cambridge, 1902

458 atrica křižák stříbřitý,   (C. L. Koch, 1845) *

459 x-notata křižák okenní,   (Clerck, 1757)

Lycosoidea

Lycosidae — slíďákovití
Sundevall, 1833

Acantholycosa,   Dahl, 1908

460 lignaria slíďák dřevomilný,   (Clerck, 1757)

461 norvegica slíďák ostnonohý,   (Thorell, 1872)

Alopecosa,   Simon, 1885

462 accentuata slíďák úhorní,   (Latreille, 1817)

463 aculeata slíďák borový,   (Clerck, 1757)

464 cuneata slíďák tlustonohý,   (Clerck, 1757)

465 cursor slíďák slunomilný,   (Hahn, 1831)

466 fabrilis slíďák vřesovištní,   (Clerck, 1757) *

467 inquilina slíďák pasekový,   (Clerck, 1757)

468 pinetorum slíďák tmavý,   (Thorell, 1856)

469 psammophila slíďák pískomilný,   Buchar, 2001

470 pulverulenta slíďák šedý,   (Clerck, 1757)

471 schmidti slíďák Schmidtův,   (Hahn, 1835)

472 solitaria slíďák bradavčitý,   (Herman, 1879)

473 striatipes slíďák suchopárový,   (C. L. Koch, 1839)

474 sulzeri slíďák Sulzerův,   (Pavesi, 1873)

475 taeniata slíďák lesní,   (C. L. Koch, 1835)

476 trabalis slíďák křovinný,   (Clerck, 1757)

Arctosa,   C. L. Koch, 1847

477 alpigena slíďák vrchovištní,   (Doleschall, 1852)

478 cinerea slíďák břehový,   (Fabricius, 1777) *

479 figurata slíďák suchomilný,   (Simon, 1876)

480 leopardus slíďák levhartí,   (Sundevall, 1833)

481 lutetiana slíďák lesostepní,   (Simon, 1876)

482 maculata slíďák skvrnitý,   (Hahn, 1822)

483 perita slíďák písečný,   (Latreille, 1799)

Aulonia,   C. L. Koch, 1847

484 albimana slíďák černobílý,   (Walckenaer, 1805) *

Hygrolycosa,   Dahl, 1908

485 rubrofasciata slíďák tečkovaný,   (Ohlert, 1865) *

Lycosa,   Latreille, 1804

486 singoriensis slíďák tatarský,   (Laxmann, 1770)

Pardosa,   C. L. Koch, 1847

487 agrestis slíďák rolní,   (Westring, 1861)

488 agricola slíďák příbřežní,   (Thorell, 1856)

489 alacris slíďák hájový,   (C. L. Koch, 1833) *

490 amentata slíďák mokřadní,   (Clerck, 1757)

491 bifasciata slíďák dvoupruhý,   (C. L. Koch, 1834)

492 ferruginea slíďák smrčinový,   (L. Koch, 1870)

493 hortensis slíďák zahradní,   (Thorell, 1872)

494 hyperborea slíďák severský,   (Thorell, 1872)

495 lugubris slíďák hajní,   (Walckenaer, 1802)

496 maisa slíďák slaništní,   Hippa & Mannila, 1982

497 monticola slíďák ladní,   (Clerck, 1757)

498 morosa slíďák potoční,   (L. Koch, 1870)

499 nigriceps slíďák vřesový,   (Thorell, 1856)

500 paludicola slíďák mokřinný,   (Clerck, 1757)

501 palustris slíďák luční,   (Linnaeus, 1758)

502 prativaga slíďák lužní,   (L. Koch, 1870)

503 pullata slíďák menší,   (Clerck, 1757)

504 riparia slíďák řemínkový,   (C. L. Koch, 1833)

505 saltans slíďák chlumní,   Töpfer-Hofmann, 2000

506 saltuaria slíďák chladnomilný,   (L. Koch, 1870)

507 sordidata slíďák bezpruhý,   (Thorell, 1875)

508 sphagnicola slíďák rašelinný,   (Dahl, 1908)

509 wagleri slíďák Waglerův,   (Hahn, 1822)

Pirata,   Sundevall, 1833

510 hygrophilus slíďák vlhkomilný,   Thorell, 1872

511 knorri slíďák pobřežní,   (Scopoli, 1763)

512 latitans slíďák malý,   (Blackwall, 1841)

513 piraticus slíďák bažinný,   (Clerck, 1757) *

514 piscatorius slíďák potápivý,   (Clerck, 1757)

515 tenuitarsis slíďák bahenní,   Simon, 1876

516 uliginosus slíďák rašeliništní,   (Thorell, 1856)

Trochosa,   C. L. Koch, 1847

517 robusta slíďák dutinkový,   (Simon, 1876)

518 ruricola slíďák drápkatý,   (De Geer, 1778) *

519 spinipalpis slíďák štětinatý,   (F. O. P.-Cambridge, 1895)

520 terricola slíďák zemní,   Thorell, 1856

Xerolycosa,   Dahl, 1908

521 miniata slíďák červenavý,   (C. L. Koch, 1834)

522 nemoralis slíďák světlinový,   (Westring, 1861) *

Pisauridae — lovčíkovití
Simon, 1890

Dolomedes,   Latreille, 1804

523 fimbriatus lovčík vodní,   (Clerck, 1757) *

524 plantarius lovčík mokřadní,   (Clerck, 1757)

Pisaura,   Simon, 1885

525 mirabilis lovčík hajní,   (Clerck, 1757) *

Oxyopidae — paslíďákovití
Thorell, 1870

Oxyopes,   Latreille, 1804

526 ramosus paslíďák keřový,   (Martini & Goeze, 1778)

Zoridae — zorovití
F. O. P.-Cambridge, 1893

Zora,   C. L. Koch, 1847

527 armillata zora náramková,   Simon, 1878

528 distincta zora pestrá,   Kulczyn'ski, 1915

529 manicata zora pustinná,   Simon, 1878

530 nemoralis zora hajní,   (Blackwall, 1861)

531 parallela zora severská,   Simon, 1878

532 pardalis zora pardálí,   Simon, 1878

533 silvestris zora lesní,   Kulczyn'ski, 1897

534 spinimana zora obecná,   (Sundevall, 1833) *

Agelenoidea

Agelenidae — pokoutníkovití
C. L. Koch, 1837

Agelena,   Walckenaer, 1805

535 labyrinthica pokoutník nálevkovitý,   (Clerck, 1757) *

Allagelena,   Zhang, Zhu & Song, 2006

536 gracilens pokoutník štíhlý,   (C. L. Koch, 1841)

Histopona,   Thorell, 1869

537 torpida pokoutník hajní,   (C. L. Koch, 1837) *

Malthonica,   Simon, 1898

538 campestris pokoutník polní,   (C. L. Koch, 1834)

539 ferruginea pokoutník stájový,   (Panzer, 1804)

540 silvestris pokoutník lesní,   (L. Koch, 1872)

Tegenaria,   Latreille, 1804

541 agrestis pokoutník stepní,   (Walckenaer, 1802)

542 atrica pokoutník tmavý,   C. L. Koch, 1843

543 domestica pokoutník domácí,   (Clerck, 1757) *

Textrix,   Sundevall, 1833

544 denticulata pokoutník ocasatý,   (Olivier, 1789) *

Amaurobiidae — cedivkovití
Thorell, 1870

Amaurobius,   C. L. Koch, 1837

545 erberi cedivka Erberova,   (Keyserling, 1863)

546 fenestralis cedivka podkorní,   (Ström, 1768) *

547 ferox cedivka domovní,   (Walckenaer, 1830)

548 jugorum cedivka hajní,   L. Koch, 1868

Callobius,   Chamberlin, 1947

549 claustrarius cedivka lesní,   (Hahn, 1833)

Coelotes,   Blackwall, 1841

550 atropos punčoškář horský,   (Walckenaer, 1830) *

551 terrestris punčoškář zemní,   (Wider, 1834)

Eurocoelotes,   Wang, 2002

552 inermis punčoškář lesní,   (L. Koch, 1855) *

Dictynoidea

Cybaeidae — stínomilovití
Banks, 1892

Argyroneta,   Latreille, 1804

553 aquatica vodouch stříbřitý,   (Clerck, 1757) *

Cybaeus,   L. Koch, 1868

554 angustiarum stínomil lesní,   L. Koch, 1868

Hahniidae — příčnatkovití
Bertkau, 1878

Antistea,   Simon, 1898

555 elegans příčnatka bažinná,   (Blackwall, 1841) *

Cryphoeca,   Thorell, 1870

556 silvicola papříčnatka lesní,   (C. L. Koch, 1834) *

Hahnia,   C. L. Koch, 1841

557 difficilis příčnatka tmavá,   Harm, 1966

558 helveola příčnatka žlutavá,   Simon, 1875

559 montana příčnatka horská,   (Blackwall, 1841)

560 nava příčnatka stepní,   (Blackwall, 1841)

561 ononidum příčnatka hřebínková,   Simon, 1875

562 picta příčnatka pestrá,   Kulczyn'ski, 1897

563 pusilla příčnatka drobná,   C. L. Koch, 1841 *

Dictynidae — cedivečkovití
O. P.-Cambridge, 1871

Altella,   Simon, 1884

564 biuncata cedivečka Millerova,   (Miller, 1949)

Argenna,   Thorell, 1870

565 patula cedivečka pobřežní,   (Simon, 1874)

566 subnigra cedivečka tmavá,   (O. P.-Cambridge, 1861) *

Archaeodictyna,   Caporiacco, 1928

567 consecuta cedivečka stepní,   (O. P.-Cambridge, 1872)

568 minutissima cedivečka nejmenší,   (Miller, 1958)

Brommella,   Tullgren, 1948

569 falcigera cedivečka mečovitá,   (Balogh, 1935) *

Cicurina,   Menge, 1871

570 cicur pacedivečka podzimní,   (Fabricius, 1793) *

Dictyna,   Sundevall, 1833

571 arundinacea cedivečka obecná,   (Linnaeus, 1758) *

572 civica cedivečka zápřední,   (Lucas, 1850)

573 latens cedivečka černá,   (Fabricius, 1775)

574 maior cedivečka velká,   Menge, 1869

575 pusilla cedivečka menší,   Thorell, 1856

576 szaboi cedivečka Szabova,   Chyzer, 1891

577 uncinata cedivečka plotová,   Thorell, 1856

578 vicina cedivečka sousedská,   Simon, 1873

Emblyna,   Chamberlin, 1948

579 annulipes cedivečka srpovitá,   (Blackwall, 1846)

Lathys,   Simon, 1884

580 humilis cedivečka kroužkovaná,   (Blackwall, 1855) *

581 nielseni cedivečka Nielsenova,   (Schenkel, 1932)

582 stigmatisata cedivečka hnědá,   (Menge, 1869)

Mastigusa,   Menge, 1854

583 arietina pacedivečka mravencomilná,   (Thorell, 1871)

Nigma,   Lehtinen, 1967

584 flavescens cedivečka doubravní,   (Walckenaer, 1830) *

585 walckenaeri cedivečka Walckenaerova,   (Roewer, 1951) *

Titanoecidae — teplomilovití
Lehtinen, 1967

Titanoeca,   Thorell, 1870

586 psammophila teplomil písečný,   Wunderlich, 1993

587 quadriguttata teplomil čtyřskvrnný,   (Hahn, 1833) *

588 schineri teplomil Schinerův,   L. Koch, 1872

589 tristis teplomil skalní,   L. Koch, 1872

Miturgidae — zápřednicovití
Simon, 1885

Cheiracanthium,   C. L. Koch, 1839

590 campestre zápřednice ladní,   Lohmander, 1944

591 effossum zápřednice ostruhová,   Herman, 1879

592 elegans zápřednice ozdobná,   Thorell, 1875

593 erraticum zápřednice mokřadní,   (Walckenaer, 1802)

594 mildei zápřednice Mildeova,   L. Koch, 1864

595 montanum zápřednice karmínová,   L. Koch, 1877

596 oncognathum zápřednice křovinná,   Thorell, 1871

597 pennyi zápřednice Pennyova,   O. P.-Cambridge, 1873

598 punctorium zápřednice jedovatá,   (Villers, 1789) *

599 virescens zápřednice zelenavá,   (Sundevall, 1833)

Anyphaenidae — šplhalkovití
Bertkau, 1878

Anyphaena,   Sundevall, 1833

600 accentuata šplhalka keřová,   (Walckenaer, 1802) *

601 furva šplhalka tmavá,   Miller, 1967

Clubionoidea

Liocranidae — zápředkovití
Simon, 1897

Agroeca,   Westring, 1861

602 brunnea zápředka zvonečková,   (Blackwall, 1833) *

603 cuprea zápředka měděná,   Menge, 1873

604 lusatica zápředka teplomilná,   (L. Koch, 1875)

605 proxima zápředka vřetenová,   (O. P.-Cambridge, 1871)

Apostenus,   Westring, 1851

606 fuscus zápředka hajní,   Westring, 1851 *

Liocranoeca,   Wunderlich, 1999

607 striata zápředka vlhkomilná,   (Kulczyn'ski, 1882) *

Liocranum,   L. Koch, 1866

608 rupicola zápředka domácí,   (Walckenaer, 1830) *

Sagana,   Thorell, 1875

609 rutilans zápředka hnědá,   (Thorell, 1875)

Scotina,   Menge, 1873

610 celans zápředka dvoupruhá,   (Blackwall, 1841)

611 palliardii zápředka Palliardiova,   (L. Koch, 1881)

Clubionidae — zápředníkovití
Wagner, 1887

Clubiona,   Latreille, 1804

612 alpicola zápředník horský,   Kulczyn'ski, 1882

613 brevipes zápředník krátkonohý,   Blackwall, 1841

614 caerulescens zápředník listový,   L. Koch, 1867

615 comta zápředník lesní,   C. L. Koch, 1839

616 corticalis zápředník korový,   (Walckenaer, 1802)

617 diversa zápředník mechový,   O. P.-Cambridge, 1862

618 frutetorum zápředník větvový,   L. Koch, 1867

619 genevensis zápředník stepní,   L. Koch, 1866

620 germanica zápředník německý,   Thorell, 1871

621 juvenis zápředník rybniční,   Simon, 1878

622 kulczynskii zápředník Kulczynského,   Lessert, 1905

623 lutescens zápředník žlutý,   Westring, 1851

624 marmorata zápředník mramorovaný,   L. Koch, 1866

625 neglecta zápředník travní,   O. P.-Cambridge, 1862

626 norvegica zápředník severský,   Strand, 1900

627 pallidula zápředník keřový,   (Clerck, 1757) *

628 phragmitis zápředník rákosní,   C. L. Koch, 1843

629 pseudoneglecta zápředník trávový,   Wunderlich, 1994

630 reclusa zápředník tmavý,   O. P.-Cambridge, 1863

631 saxatilis zápředník skalní,   L. Koch, 1866

632 similis zápředník štěrkový,   L. Koch, 1867

633 stagnatilis zápředník vlhkomilný,   Kulczyn'ski, 1897

634 subsultans zápředník podkorní,   Thorell, 1875

635 subtilis zápředník drobný,   L. Koch, 1867

636 terrestris zápředník zemní,   Westring, 1851

637 trivialis zápředník obecný,   C. L. Koch, 1843

Corinnidae — hlavounovití
Karsch, 1880

Cetonana,   Strand, 1929

638 laticeps hlavoun šírohlavý,   (Canestrini, 1868) *

Phrurolithus,   C. L. Koch, 1839

639 festivus hlavoun obecný,   (C. L. Koch, 1835) *

640 minimus hlavoun lesní,   C. L. Koch, 1839

641 pullatus hlavoun stepní,   Kulczyn'ski, 1897

642 szilyi hlavoun Szilyův,   Herman, 1879

Zodariidae — mravčíkovití
Thorell, 1881

Zodarion,   Walckenaer, 1826

643 germanicum mravčík obecný,   (C. L. Koch, 1837)

644 italicum mravčík italský,   (Canestrini, 1868)

645 rubidum mravčík skalní,   Simon, 1914

Gnaphosidae — skálovkovití
Pocock, 1898

Aphantaulax,   Simon, 1878

646 cincta skálovka opásaná,   (L. Koch, 1866)

Berlandina,   Dalmas, 1922

647 cinerea skálovka popelavá,   (Menge, 1872)

Callilepis,   Westring, 1874

648 nocturna skálovka mravencožravá,   (Linnaeus, 1758) *

649 schuszteri skálovka Schuszterova,   (Herman, 1879)

Cryptodrassus,   Miller, 1943

650 hungaricus skálovka uherská,   (Balogh, 1935) *

Drassodes,   Westring, 1851

651 cupreus skálovka měděná,   (Blackwall, 1834)

652 lapidosus skálovka žlutavá,   (Walckenaer, 1802) *

653 pubescens skálovka pýřitá,   (Thorell, 1856)

Drassyllus,   Chamberlin, 1922

654 lutetianus skálovka vlhkomilná,   (L. Koch, 1866)

655 praeficus skálovka stepní,   (L. Koch, 1866)

656 pumilus skálovka brýlová,   (C. L. Koch, 1839)

657 pusillus skálovka menší,   (C. L. Koch, 1833)

658 villicus skálovka vidlicová,   (Thorell, 1875)

659 vinealis skálovka trávostepní,   (Kulczyn'ski, 1897)

Echemus,   Simon, 1878

660 angustifrons skálovka suťová,   (Westring, 1861) *

Gnaphosa,   Latreille, 1804

661 badia skálovka horská,   (L. Koch, 1866)

662 bicolor skálovka žlutonohá,   (Hahn, 1833)

663 inconspecta skálovka doubravní,   Simon, 1878

664 lapponum skálovka laponská,   (L. Koch, 1866)

665 lucifuga skálovka velká,   (Walckenaer, 1802) *

666 lugubris skálovka smuteční,   (C. L. Koch, 1839)

667 microps skálovka bažinná,   Holm, 1939

668 montana skálovka podkorní,   (L. Koch, 1866)

669 nigerrima skálovka mokřadní,   L. Koch, 1877

670 opaca skálovka suchomilná,   Herman, 1879

Haplodrassus,   Chamberlin, 1922

671 bohemicus skálovka česká,   Miller & Buchar, 1977

672 cognatus skálovka hvozdní,   (Westring, 1861)

673 dalmatensis skálovka dalmatská,   (L. Koch, 1866)

674 kulczynskii skálovka ozubená,   Lohmander, 1942

675 minor skálovka drobná,   (O. P.-Cambridge, 1879)

676 moderatus skálovka močálová,   (Kulczyn'ski, 1897)

677 signifer skálovka šedá,   (C. L. Koch, 1839)

678 silvestris skálovka lesní,   (Blackwall, 1833)

679 soerenseni skálovka Sörensenova,   (Strand, 1900)

680 umbratilis skálovka stínomilná,   (L. Koch, 1866)

Kishidaia,   Yaginuma, 1960

681 conspicua skálovka úhledná,   (L. Koch, 1866)

Micaria,   Westring, 1851

682 aenea mikarie kovová,   Thorell, 1871

683 albovittata mikarie bělostuhá,   (Lucas, 1846)

684 dives mikarie duhová,   (Lucas, 1846)

685 formicaria mikarie mravencovitá,   (Sundevall, 1831)

686 fulgens mikarie třpytná,   (Walckenaer, 1802) *

687 guttulata mikarie berlovitá,   (C. L. Koch, 1839)

688 lenzi mikarie Lenzova,   Bösenberg, 1899

689 nivosa mikarie záhadná,   L. Koch, 1866

690 pulicaria mikarie travní,   (Sundevall, 1831)

691 silesiaca mikarie slezská,   L. Koch, 1875

692 sociabilis mikarie pospolitá,   Kulczyn'ski, 1897

693 subopaca mikarie kmenová,   Westring, 1861

Phaeocedus,   Simon, 1893

694 braccatus skálovka šestitečná,   (L. Koch, 1866) *

Scotophaeus,   Simon, 1893

695 quadripunctatus skálovka čtyřskvrnná,   (Linnaeus, 1758) *

696 scutulatus skálovka domácí,   (L. Koch, 1866)

Sosticus,   Chamberlin, 1922

697 loricatus skálovka štítová,   (L. Koch, 1866)

Trachyzelotes,   Lohmander, 1944

698 pedestris skálovka černá,   (C. L. Koch, 1837) *

Urozelotes,   Mello-Leitão, 1938

699 rusticus skálovka červená,   (L. Koch, 1872) *

Zelotes,   Gistel, 1848

700 aeneus skálovka kovová,   (Simon, 1878)

701 apricorum skálovka hajní,   (L. Koch, 1876)

702 atrocaeruleus skálovka zoubkovaná,   (Simon, 1878)

703 aurantiacus skálovka oranžová,   Miller, 1967

704 caucasicus skálovka kavkazská,   (L. Koch, 1866)

705 clivicola skálovka cibulová,   (L. Koch, 1870)

706 electus skálovka dvoubarvá,   (C. L. Koch, 1839)

707 erebeus skálovka řemínková,   (Thorell, 1871)

708 exiguus skálovka malá,   (Müller & Schenkel, 1895)

709 gracilis skálovka štíhlá,   (Canestrini, 1868)

710 latreillei skálovka Latreilleiova,   (Simon, 1878)

711 longipes skálovka dlouhonohá,   (L. Koch, 1866)

712 petrensis skálovka otazníková,   (C. L. Koch, 1839)

713 puritanus skálovka pustinná,   Chamberlin, 1922

714 pygmaeus skálovka trpasličí,   Miller, 1943

715 segrex skálovka vydělená,   (Simon, 1878)

716 subterraneus skálovka zemní,   (C. L. Koch, 1833) *

Philodromoidea

Sparassidae — maloočkovití
Bertkau, 1872

Micrommata,   Latreille, 1804

717 virescens maloočka smaragdová,   (Clerck, 1757) *

Philodromidae — listovníkovití
Thorell, 1870

Philodromus,   Walckenaer, 1826

718 albidus listovník skvrnitý,   Kulczyn'ski, 1911

719 aureolus listovník zlatolesklý,   (Clerck, 1757) *

720 buchari listovník Bucharův,   Kubcová, 2004

721 cespitum listovník obecný,   (Walckenaer, 1802)

722 collinus listovník keřový,   C. L. Koch, 1835

723 dispar listovník rozličný,   Walckenaer, 1826

724 emarginatus listovník větvový,   (Schrank, 1803)

725 fuscomarginatus listovník podkorní,   (De Geer, 1778)

726 histrio listovník strakatý,   (Latreille, 1819)

727 margaritatus listovník plochý,   (Clerck, 1757)

728 marmoratus listovník plochý,   Kulczyn'ski, 1891

729 poecilus listovník záhadný,   (Thorell, 1872)

730 praedatus listovník vrásčitý,   O. P.-Cambridge, 1871

731 rufus listovník rezavý,   Walckenaer, 1826

Thanatus,   C. L. Koch, 1837

732 arenarius listovník písečný,   L. Koch, 1872

733 atratus listovník stepní,   Simon, 1875

734 formicinus listovník drnový,   (Clerck, 1757) *

735 pictus listovník vřesovištní,   L. Koch, 1881

736 sabulosus listovník lesostepní,   (Menge, 1875)

737 striatus listovník mokřadní,   C. L. Koch, 1845

Tibellus,   Simon, 1875

738 macellus listovník trávový,   Simon, 1875

739 maritimus listovník bažinný,   (Menge, 1875)

740 oblongus listovník štíhlý,   (Walckenaer, 1802) *

Thomisoidea

Thomisidae — běžníkovití
Sundevall, 1833

Coriarachne,   Thorell, 1870

741 depressa běžník plochý,   (C. L. Koch, 1837) *

Cozyptila,   Lehtinen & Marusik, 2005

742 blackwalli běžník Blackwallův,   (Simon, 1875) *

Diaea,   Thorell, 1869

743 dorsata běžník zelený,   (Fabricius, 1777) *

744 livens běžník dubový,   Simon, 1876

Ebrechtella,   Dahl, 1907

745 tricuspidata běžník listový,   (Fabricius, 1775)

Heriaeus,   Simon, 1875

746 graminicola běžník trávový,   (Doleschall, 1852)

747 mellotteei běžník Melloteeův,   Simon, 1886

Misumena,   Latreille, 1804

748 vatia běžník kopretinový,   (Clerck, 1757) *

Ozyptila,   Simon, 1864

749 atomaria běžník suchopárový,   (Panzer, 1801)

750 brevipes běžník bažinný,   (Hahn, 1826)

751 claveata běžník stepní,   (Walckenaer, 1837) *

752 praticola běžník lužní,   (C. L. Koch, 1837)

753 pullata běžník tmavý,   (Thorell, 1875)

754 rauda běžník drnový,   Simon, 1875

755 scabricula běžník hlínový,   (Westring, 1851)

756 simplex běžník prostý,   (O. P.-Cambridge, 1862)

757 trux běžník vlhkomilný,   (Blackwall, 1846)

Pistius,   Simon, 1875

758 truncatus běžník lichoběžníkovitý,   (Pallas, 1772) *

Synema,   Simon, 1864

759 globosum běžník skvostný,   (Fabricius, 1775) *

Thomisus,   Walckenaer, 1805

760 onustus běžník květomilný,   Walckenaer, 1805 *

Tmarus,   Simon, 1875

761 piger běžník větvový,   (Walckenaer, 1802) *

762 stellio běžník člunkový,   Simon, 1875

Xysticus,   C. L. Koch, 1835

763 acerbus běžník hnědý,   Thorell, 1872

764 audax běžník keřový,   (Schrank, 1803) *

765 bifasciatus běžník dvoupruhý,   C. L. Koch, 1837

766 cristatus běžník obecný,   (Clerck, 1757)

767 embriki běžník Embrikův,   Kolosváry, 1935

768 erraticus běžník pocestný,   (Blackwall, 1834)

769 ferrugineus běžník dlouhoostný,   Menge, 1876

770 gallicus běžník smrkový,   Simon, 1875

771 kempeleni běžník Kempelenův,   Thorell, 1872

772 kochi běžník Kochův,   Thorell, 1872

773 lanio běžník poutavý,   C. L. Koch, 1835

774 lineatus běžník bylinný,   (Westring, 1851)

775 luctator běžník doubravní,   L. Koch, 1870

776 luctuosus běžník lesní,   (Blackwall, 1836)

777 ninnii běžník lesostepní,   Thorell, 1872

778 obscurus běžník horský,   Collett, 1877

779 robustus běžník velký,   (Hahn, 1832)

780 sabulosus běžník pestrý,   (Hahn, 1832)

781 striatipes běžník vřesovištní,   L. Koch, 1870

782 ulmi běžník mokřadní,   (Hahn, 1831)

Salticoidea

Salticidae — skákavkovití
Blackwall, 1841

Aelurillus,   Simon, 1884

783 v-insignitus skákavka znamenaná,   (Clerck, 1757) *

Afraflacilla,   Berland & Millot, 1941

784 epiblemoides skákavka dubová,   (Chyzer, 1891)

Asianellus,   Logunov & Heciak, 1996

785 festivus skákavka teplomilná,   (C. L. Koch, 1834) *

Ballus,   C. L. Koch, 1850

786 chalybeius skákavka nosatcová,   (Walckenaer, 1802) *

Carrhotus,   Thorell, 1891

787 xanthogramma skákavka dvoubarevná,   (Latreille, 1819)

Dendryphantes,   C. L. Koch, 1837

788 hastatus skákavka borová,   (Clerck, 1757) *

789 rudis skákavka totemová,   (Sundevall, 1833)

Euophrys,   C. L. Koch, 1834

790 frontalis skákavka bělovlasá,   (Walckenaer, 1802) *

Evarcha,   Simon, 1902

791 arcuata skákavka černá,   (Clerck, 1757)

792 falcata skákavka obecná,   (Clerck, 1757) *

793 laetabunda skákavka člunková,   (C. L. Koch, 1846)

Hasarius,   Simon, 1871

794 adansoni skákavka skleníková,   (Audouin, 1826) *

Heliophanus,   C. L. Koch, 1833

795 aeneus skákavka bronzová,   (Hahn, 1832)

796 auratus skákavka zlatavá,   C. L. Koch, 1835

797 cupreus skákavka měděná,   (Walckenaer, 1802) *

798 dampfi skákavka rašelinná,   Schenkel, 1923

799 dubius skákavka lesklá,   C. L. Koch, 1835

800 flavipes skákavka žlutonohá,   (Hahn, 1832)

801 lineiventris skákavka linková,   Simon, 1868

802 patagiatus skákavka kovová,   Thorell, 1875

Chalcoscirtus,   Bertkau, 1880

803 brevicymbialis skákavka tmavá,   Wunderlich, 1980

Leptorchestes,   Thorell, 1870

804 berolinensis skákavka mravencovitá,   (C. L. Koch, 1846) *

Macaroeris,   Wunderlich, 1992

805 nidicolens skákavka sosnová,   (Walckenaer, 1802) *

Marpissa,   C. L. Koch, 1846

806 muscosa skákavka veliká,   (Clerck, 1757) *

807 nivoyi skákavka úzká,   (Lucas, 1846)

808 pomatia skákavka sličná,   (Walckenaer, 1802)

809 radiata skákavka rákosní,   (Grube, 1859)

Mendoza,   Peckham & Peckham, 1894

810 canestrinii skákavka Canestriniova,   (Ninni, 1868) *

Myrmarachne,   MacLeay, 1839

811 formicaria skákavka mravenčí,   (De Geer, 1778)

Neon,   Simon, 1876

812 levis skákavka hladká,   (Simon, 1871)

813 rayi skákavka nepatrná,   (Simon, 1875)

814 reticulatus skákavka mechová,   (Blackwall, 1853) *

815 valentulus skákavka mokřadní,   Falconer, 1912

Pellenes,   Simon, 1876

816 nigrociliatus skákavka listová,   (Simon, 1875)

817 tripunctatus skákavka křížová,   (Walckenaer, 1802) *

Philaeus,   Thorell, 1869

818 chrysops skákavka rudopásá,   (Poda, 1761) *

Phlegra,   Simon, 1876

819 bresnieri skákavka úzkopásá,   (Lucas, 1846)

820 cinereofasciata skákavka šedopruhá,   (Simon, 1868)

821 fasciata skákavka stužkovitá,   (Hahn, 1826) *

Pseudeuophrys,   Dahl, 1912

822 erratica skákavka kmenová,   (Walckenaer, 1826) *

823 lanigera skákavka zední,   (Simon, 1871)

824 obsoleta skákavka stepní,   (Simon, 1868)

Pseudicius,   Simon, 1885

825 encarpatus skákavka podkorní,   (Walckenaer, 1802) *

Salticus,   Latreille, 1804

826 cingulatus skákavka stromová,   (Panzer, 1797)

827 scenicus skákavka pruhovaná,   (Clerck, 1757) *

828 zebraneus skákavka zebrovitá,   (C. L. Koch, 1837)

Sibianor,   Logunov, 2001

829 aurocinctus skákavka tlustonohá,   (Ohlert, 1865) *

Sitticus,   Simon, 1901

830 atricapillus skákavka černovlasá,   (Simon, 1882)

831 caricis skákavka bažinná,   (Westring, 1861)

832 distinguendus skákavka šedá,   (Simon, 1868)

833 dzieduszyckii skákavka písčinná,   (L. Koch, 1870)

834 floricola skákavka pospolná,   (C. L. Koch, 1837)

835 penicillatus skákavka dvoutečná,   (Simon, 1875)

836 pubescens skákavka okenní,   (Fabricius, 1775)

837 rupicola skákavka skalní,   (C. L. Koch, 1837)

838 saltator skákavka pozemní,   (O. P.-Cambridge, 1868)

839 saxicola skákavka masková,   (C. L. Koch, 1846)

840 terebratus skákavka plotní,   (Clerck, 1757) *

841 zimmermanni skákavka Zimmermannova,   (Simon, 1877)

Synageles,   Simon, 1876

842 hilarulus skákavka protáhlá,   (C. L. Koch, 1846)

843 subcingulatus skákavka opásaná,   (Simon, 1878)

844 venator skákavka štíhlá,   (Lucas, 1836) *

Talavera,   Peckham & Peckham, 1909

845 aequipes skákavka ulitová,   (O. P.-Cambridge, 1871)

846 aperta skákavka drápkatá,   (Miller, 1971)

847 milleri skákavka Millerova,   (Brignoli, 1983)

848 parvistyla skákavka Westringova,   Logunov & Kronestedt, 2003

849 petrensis skákavka bělovousá,   (C. L. Koch, 1837)

850 thorelli skákavka Thorellova,   (Kulczyn'ski, 1891)

V ČR je zaznamenán výskyt 853 druhů pavouků.

Seznam z roku 2002 J. Buchara a V. Růžičky čítající 830 pavouků se v roce 2006 zvýšil o dalších 18 položek (doplněno 20 druhů a vyřazeny 2).

V roce 2007 je tento seznam znovu doplněn o nově nalezené druhy:

Porrhomma profundum
plachetnatka hlubinná
(Linyphiidae).

Uloborus plumipes
pakřižák chluponohý
(Uloboridae).

Achaearanea tabulata
snovačka stolová
(Theridiidae).

Do seznamu byl navíc zařazen další druh — Triaeris stenaspis (vzokan americký) z čeledi Oonopidae, jehož nedávný výskyt v ČR dokládá Rudolf Macek.

V r. 2008 Mgr. Milan Řezáč rozlišil od druhu Eresus kollari (syn. cinnaberinus) nový druh Eresus moravicus.

Česká arachnologická společnost vydala v roce 2008 přehodnocený seznam.
Druny vyřazené: Psilochorus simoni, Triaeris stenaspis,
Druny zařazené: Dysdera lantosquensis,


Aktualizace jmen pavouků WSC v9.5:

Theridiidae

Achaearanea lunata →
Parasteatoda lunata

Achaearanea riparia →
Cryptachaea riparia

Achaearanea simulans →
Parasteatoda simulans

Achaearanea tabulata →
Parasteatoda tabulata

Anelosimus vittatus →
Selimus vittatus

Theridion blackwalli →
Sardinidion blackwalli

Theridion conigerum →
Achaeridion conigerum

Theridion impressum →
Phylloneta impressa

Theridion sisyphium →
Phylloneta sisyphia

Theridion ohlerti →
Ohlertidion ohlerti

rod Keijia byl přejmenován na Platnickina

Keijia tincta →
Platnickina tincta

Linyphiidae

Centromerus unidentatus →
Centromerus arcanus

Trichoncus simoni →
Trichoncyboides simoni

Trichopterna cito →
Trichopternoides cito

Troxochrus nasutus →
Nusoncus nasutus

Liocranidae

Liocranum rutilans →
Sagana rutilans


Aktualizace jmen pavouků WSC v9.0:

Eresidae

Eresus cinnaberinus →
Eresus kollari
Eresus moravicus

Linyphiidae

Lepthyphantes keyserlingi →
Ipa keyserlingi

Lepthyphantes quadrimaculatus →
Ipa terrenus


Aktualizace jmen pavouků WSC v8.5:

beze změn

Aktualizace jmen pavouků WSC v8.0:

Theridiidae

Achaearanea tepidariorum →
Parasteatoda tepidariorum

Agelenidae

Agelena gracilens →
Allagelena gracilens


Aktualizace jmen pavouků WSC v7.5:

Theridiidae

Achaearanea ohlerti →
Theridion ohlerti

Anelosimus aulicus →
Kochiura aulica

Dipoena inornata →
Phycosoma inornatum

Dipoena prona →
Lasaeola prona

Theridion tinctum →
Keijia tincta

Linyphiidae

Bolyphantes index →
Bolephthyphantes index

Lepthyphantes alacris →
Tenuiphantes alacris

Lepthyphantes alutacius →
Palliduphantes alutacius

Lepthyphantes angulatus →
Oryphantes angulatus

Lepthyphantes angulipalpis →
Anguliphantes angulipalpis

Lepthyphantes arciger →
Mansuphantes arciger

Lepthyphantes cristatus →
Tenuiphantes cristatus

Lepthyphantes crucifer →
Incestophantes crucifer

Lepthyphantes decolor →
Improphantes decolor

Lepthyphantes expunctus →
Agnyphantes expunctus

Lepthyphantes flavipes →
Tenuiphantes flavipes

Lepthyphantes geniculatus →
Improphantes geniculatus

Lepthyphantes improbulus →
Improphantes improbulus

Lepthyphantes insignis →
Palliduphantes insignis

Lepthyphantes lephthyphantiformis →
Formiphantes lephthyphantiformis

Lepthyphantes mansuetus →
Mansuphantes mansuetus

Lepthyphantes mengei →
Tenuiphantes mengei

Lepthyphantes mughi →
Mughiphantes mughi

Lepthyphantes nanus →
Canariphantes nanus

Lepthyphantes nitidus →
Improphantes nitidus

Lepthyphantes obscurus →
Obscuriphantes obscurus

Lepthyphantes pallidus →
Palliduphantes pallidus

Lepthyphantes pulcher →
Mughiphantes pulcher

Lepthyphantes tenebricola →
Tenuiphantes tenebricola

Lepthyphantes tenuis →
Tenuiphantes tenuis

Lepthyphantes tripartitus →
Anguliphantes tripartitus

Lepthyphantes zimmermanni →
Tenuiphantes zimmermanni

Araneidae

Zygiella montana →
Parazygiella montana

Zygiella stroemi →
Stroemiellus stroemi

Lycosidae

rod Tricca byl bez náhrady zrušen a jednotlivé druhy rozřazeny do ostatních rodů

Tricca lutetiana →
Arctosa lutetiana

Agelenidae

Tegenaria campestris →
Malthonica campestris

Tegenaria ferruginea →
Malthonica ferruginea

Tegenaria silvestris →
Malthonica silvestris

Amaurobiidae

Coelotes inermis →
Eurocoelotes inermis

Clubionidae

rod Cheiracanthium převeden do čeledi Miturgidae

Liocranidae

rod Phrurolithus byl převeden do čeledi Corinnidae — hlavounovití

Agraecina striata →
Liocranoeca striata

Gnaphosidae

Poecilochroa conspicua →
Kishidaia conspicua

Zelotes declinans →
Zelotes segrex

Heteropodidae

čeleď přejmenována na Sparassidae

Thomisidae

Misumenops tricuspidatus →
Ebrechtella tricuspidata

Ozyptila blackwalli →
Cozyptila blackwalli

Salticidae

Marpissa canestrinii →
Mendoza canestrinii

Phlegra festiva →
Asianellus festivus

Pseudicius epiblemoides →
Afraflacilla epiblemoides

Synageles lepidus →
Synageles subcingulatus


OBSAH RŮZNÉ:

Zajímavosti ze světa pavouků - články převzaté převážně z jiných zdrojů

Seznam pavouků ČR aktualizovaný podle "The World Spider Catalog" setříděný

SYSTEMATICKY
PODLE LATINSKÝCH JMEN
PODLE ČESKÝCH JMEN

Nikdo nezná všechno, pomoci může

SLOVNÍČEK VÝRAZŮ

Abecední seznam všech pavouků publikovaných na Araneariu setříděný podle

LATINSKÝCH JMEN
ČESKÝCH JMEN

PŘI POTÍŽÍCH:

Vyskytla-li se na stránkách chyba, kontaktujte prosím webmastera

Nezobrazují-li se vám stránky korektně, vyzkoušejte


ARANEARIUM NA VAŠEM WEBU

Podpořte Aranearium.cz, umístěním ikony na vašem webu.

Aranearium.cz

PARTNEŘI

Everything you ever wanted to know about spiders



OSTATNÍ ODKAZY: IQ999 Výchozí stránka Mapa webu Návštěvní kniha E-mail Vyhledat na Araneariu Nastavení webu Formát pro tisk English English


NAVIGACE: hlavní stránka » různé » seznam pavouků ČR setříděný taxonomicky

aktualizováno: 13. 12. 2018

created & designed by IQ999™  © 2002−2018