aranearium.cz

SPOLEK PŘÁTEL ARANEARIA

aktuality: Symposium S.P.A. v Praze

Praha 21.8.2007
Symposium  S.P.A. v Praze

Bez povšimnutí ze strany médií proběhlo nedávno na pražských Vinohradech symposium Spolku přátel Aranearia. Snad to bylo dáno jiným významným datem připadajícím na tento den, snad celkovým nezájmem o akce, které jen nepatrně zvýší koláček sledovanosti. Zúčastněné celebrity (arachnologické kapacity z celého světa) prosty všech výstřelků a manýrů "velkých hvězd", jsou pro český bulvár nezajímavým soustem.

Program symposia byl bohatý, zpětně se ani nechce věřit, že se celý vešel do jediného večera. Diskuze byly rušné a vypjaté. Příspěvky střídaly příspěvky, oponenti se přeli s oponenty a nejeden člen si tak koledoval o vážné kardiovaskulární potíže. Za nejzajímavější příspěvek pokládáme návrh na zavedení české nomenklatury, který byl přednesen krátce po zahájení jedním ze zakládajících členů Spolku.
Zkrácený záznam příspěvku:

Zavedení české nomenklatury do úrovně nadčeledí

Vážení kolegové(ině).
Jak je vám jistě známo, česká republika je jednou z mála zemí světa, která se pyšní kompletním českým jménoslovím domácích pavouků v úrovni druhu, rodu i čeledi ..... potlesk ..... Staňme se tedy prvními, kteří mají své názvy i v úrovni nadčeledí ..... potlesk ..... bouřlivý potlesk ..... Koncovka "oidní" je v tuzemsku používaná a přirozená. Nač si lámat jazyk latinskou hatmatilkou. Proč bychom namísto nevyslovitelného — Cyrtauchenioidea, nebo Mecicobothrioidea, nemohli říci hezky česky a plynně — Cyrtauchenioidní a Mecicobothrioidní? ..... frenetický potlesk ..... A jednou můžeme pomýšlet ještě výš ..... potlesk na otevřené scéně .....
Děkuji za pozornost ..... dlouho trvající, bouřlivý, frenetický potlesk na otevřené scéně .....

Návrh byl jako jediný přijat jednomyslně. Další diskuze se vedla na téma výkladu stanov. Zástupci z Brna opět neprosadili svůj starý návrh na spolkový pozdrav. Podařilo se jim alespoň protlačit do neoficiálního výkladu Stanov poznámku: "Zdarec sklípkošu se nezakazuje". Jakkoliv je tato poznámka ve výkladu Stanov naprosto zbytečná, ostatní účastníci ji se sebezapřením vzali na vědomí. Brněnští tentokrát totiž nic nezanedbali a měli po ruce několik pádných demižonů argumentů.

Snad jedinou kaňkou na právě proběhnuvší akci byla reakce známého amerického experta na taxonomii. "And what we shall be drinking now?" zaplakal, když se dozvěděl, že proslulé pivo z jihu Čech je stále v našich domácích rukou.


Předchozí [Nový druh pavouka - 1.4.2007]
Další [Jak jsem se stal členem S.P.A. - 2.10.2007]

SPOLEK PŘÁTEL ARANEARIA

stanovy

výklad stanov

výzva členům


AKTUALITY S.P.A.

Jak jsem se stal členem S.P.A.
[Tábor 2.10.2007]
Jak jsem se stal členem S.P.A.

Zcela paradoxně to bylo v době, kdy autor tohoto webu zdárně zvládl používání nočníku (více…)

ARCHIV


PRO POUČENÍ:

SEKÁČ NENÍ PAVOUK

sekáč
  • sekáč má třídílná klepítka
  • sekáč má hlavu, hruď a zadeček vcelku
  • sekáč má segmentované tarzy
  • sekáč má článkovaný zadeček

PŘI POTÍŽÍCH:

Vyskytla-li se na stránkách chyba, kontaktujte prosím webmastera

Nezobrazují-li se vám stránky korektně, vyzkoušejte


ARANEARIUM NA VAŠEM WEBU

Podpořte Aranearium.cz, umístěním ikony na vašem webu.

Aranearium.cz

PARTNEŘI

Everything you ever wanted to know about spidersOSTATNÍ ODKAZY: IQ999 Výchozí stránka Mapa webu Návštěvní kniha E-mail Vyhledat na Araneariu Nastavení webu Formát pro tisk English English


NAVIGACE: hlavní stránka » S.P.A. - archiv aktualit » Symposium S.P.A. v Praze

aktualizováno: 5. 2. 2023

created & designed by IQ999™  © 2002−2023