aranearium.cz

SPOLEK PŘÁTEL ARANEARIA

aktuality: Jak jsem se stal členem S.P.A.

Tábor 2.10.2007
Jak jsem se stal členem S.P.A.

Zcela paradoxně to bylo v době, kdy autor tohoto webu zdárně zvládl používání nočníku a právě se chystal, samozřejmě se stejným cílem, i na onu větší keramickou nádobu určenou už pro dospělé. Vím to naprosto spolehlivě, protože to je můj brácha. O pavoucích tehdy věděl prd a já vlastně taky. Leč jako starší a zvýdavější jsem činil první krůčky v bádání a poznávání tvorů, kteří se vyskytovali v nejbližším okolí. Psů jsem se bál, takže nejspíš na radu některého mého spolužáka ze základky, jsem se rozhodl prozkoumat pavouky. Spolužák byl asi pěknej gauner, jelikož mi poradil, jaký to je skvělý zážitek zbavovat pavouka postupně končetin. Takže i já jsem si vyzkoušel onu často používanou dětskou zábavu, trhat pavoukům nožičky. Ó jak ohavné. Budiž mi omluvou, že se jednalo o sekáče, a to, jak víme i díky tomuto webu, není pavouk. Ale i tak. Ta "zábava" mi příliš potěšení nepřinesla, ba naopak. Po jedné z mála těch vykonaných tortur se dostavil pocit lítosti a ukápla i nějaká ta slzička. Snad z hnusu nad tím zbabělým činem jsem prostě tu moji poslední oběť obrečel.

Od té doby jsem tento svět zbavil mnoha much, nepočítaně komárů a jiné podobné havěti, pavouka vědomě už ani jednoho. z dalšího zkoumání již pochopitelně sešlo, vyjma občasného lapení mouchy a vhození do pavoučí sítě. Po tom všem mi však zůstal pocit, že tito tvorečkové jsou něco víc, než obyčejný hmyz a jejich život nejspíš nabízí mnoho zajímavého a poučného. Ze současného pohledu jsem již tehdy splnil podmínky dané stanovami pro vstup do S.P.A.

Autor Aranearia se od onoho nočníku (všechno má někde svůj začátek), přes jakousi fobii k pavoukům, propracoval až k internetu. Fobii vyměnil za obdiv a úctu a to byl již krůček k Araneariu. A já? Své tehdejší virtuální členství v S.P.A. jsem vyměnil za současné, skutečné, které mohu především doplnit mnohým zajímavým k pokoukání a přečtení na Araneariu.

Milý Aranearie, ať se ti daří, ať máš stále co nabídnout, ať tě mnozí vyhledávají a ať z tebe mají pavouci i lidé užitek.

Zdarec sklíp ....?!, co to žvanim, dyť to neprošlo.

Dušan

Předchozí [Symposium S.P.A. v Praze - 21.8.2007]

SPOLEK PŘÁTEL ARANEARIA

stanovy

výklad stanov

výzva členům


AKTUALITY S.P.A.

Jak jsem se stal členem S.P.A.
[Tábor 2.10.2007]
Jak jsem se stal členem S.P.A.

Zcela paradoxně to bylo v době, kdy autor tohoto webu zdárně zvládl používání nočníku (více…)

ARCHIV


PRO POUČENÍ:

SEKÁČ NENÍ PAVOUK

sekáč
  • sekáč má třídílná klepítka
  • sekáč má hlavu, hruď a zadeček vcelku
  • sekáč má segmentované tarzy
  • sekáč má článkovaný zadeček

PŘI POTÍŽÍCH:

Vyskytla-li se na stránkách chyba, kontaktujte prosím webmastera

Nezobrazují-li se vám stránky korektně, vyzkoušejte


ARANEARIUM NA VAŠEM WEBU

Podpořte Aranearium.cz, umístěním ikony na vašem webu.

Aranearium.cz

PARTNEŘI

Everything you ever wanted to know about spidersOSTATNÍ ODKAZY: IQ999 Výchozí stránka Mapa webu Návštěvní kniha E-mail Vyhledat na Araneariu Nastavení webu Formát pro tisk English English


NAVIGACE: hlavní stránka » S.P.A. - archiv aktualit » Jak jsem se stal členem S.P.A.

aktualizováno: 5. 2. 2023

created & designed by IQ999™  © 2002−2023